Údaje
Skutočné počty z produkčnej databázy k 3. novembra 2026. Databázu ďalej dopĺňame; nižšie nájdete, z akých zdrojov záznamy pochádzajú a čo sa ešte spracúva.
Stav databázy: 3. novembra 2026 · Eurostat: údaje k 30. 9. 2026 · Úprava stránky: 3. 11. 2026
„S kontaktom“ = aspoň telefón, web alebo vlastný e-mail. Vlastný e-mail = bez adries, ktoré zdieľajú tri a viac firiem. Kontaktné čísla sa prekrývajú a nedajú sa sčítať. Dlaždice s kontaktmi počítajú len aktívne subjekty; čísla za všetky subjekty sú v tabuľke Kontakty.
Databáza obsahuje aj zaniknuté subjekty z Registra právnických osôb, aby bola vidieť história firmy. Do aktívnych ich nepočítame.
| Stav | Počet |
|---|---|
| aktívne podľa RPO (stav „aktívny“) | 1 008 131 |
| firmy z katalógov a máp bez záznamu v RPO | 249 037 |
| aktívne spolu | 1 257 168 |
| v likvidácii | 8 810 |
| zaniknuté | 1 147 974 |
| inak ukončené | 1 960 |
| spolu v databáze | 2 415 912 |
Firmy bez záznamu v RPO pochádzajú z katalógov (najmä zlatestranky.sk), z mapových dát Overture Maps a OpenStreetMap a z portálov a zatiaľ nie sú spárované so záznamom v registri. Stav z registra preto nemajú; rátame ich medzi aktívne, lebo nemajú dátum ani stav zániku.
Počet firiem s daným kontaktným poľom, zvlášť pre aktívne subjekty a pre všetky subjekty vrátane zaniknutých. Všetky kontakty pochádzajú z verejných zdrojov (katalógy, registre, mapové dáta, weby firiem) a pri každom kontakte evidujeme, z ktorého zdroja pochádza.
| Pole | Aktívne | Podiel z aktívnych | Všetky subjekty |
|---|---|---|---|
| s kontaktom | 336 632 | 26,8 % | 381 414 |
| s telefónom | 297 588 | 23,7 % | 341 927 |
| s vlastným e-mailom | 184 198 | 14,7 % | 198 443 |
| s webom | 189 421 | 15,1 % | 201 551 |
S akýmkoľvek e-mailom vrátane zdieľaných adries je 213 123 firiem (všetky subjekty). Z 200 095 rôznych e-mailových adries zdieľa 4 456 tri a viac firiem (napríklad účtovné kancelárie alebo hostingy); tie ako vlastný e-mail nedodávame. Či ide o zverejnený kontakt podnikateľa v zmysle § 116 ods. 15 zákona č. 452/2021 Z. z., treba pri e-mailovej kampani posúdiť podľa zdroja kontaktu.
Kraj odvodzujeme z adresy sídla. Počet obyvateľov a obcí po krajoch na porovnanie je v prehľade odvetví.
| Kraj | Subjekty | z toho aktívne | S kontaktom |
|---|---|---|---|
| Bratislavský kraj | 524 834 | 317 124 | 88 456 |
| Trnavský kraj | 240 922 | 122 103 | 36 865 |
| Trenčiansky kraj | 223 248 | 109 511 | 36 607 |
| Nitriansky kraj | 288 207 | 136 619 | 39 713 |
| Žilinský kraj | 297 716 | 153 976 | 46 160 |
| Banskobystrický kraj | 243 607 | 114 132 | 36 447 |
| Prešovský kraj | 303 217 | 151 114 | 43 630 |
| Košický kraj | 270 087 | 136 330 | 42 519 |
| bez priradeného kraja | 24 074 | 16 259 | 11 017 |
| Slovensko spolu | 2 415 912 | 1 257 168 | 381 414 |
Stĺpec „S kontaktom“ (telefón, web alebo vlastný e-mail) počíta všetky subjekty kraja vrátane zaniknutých.
Počet subjektov, pri ktorých máme záznam z daného zdroja. Jeden subjekt môže mať záznamy z viacerých zdrojov, preto sa počty nedajú sčítať.
| Zdroj | Subjektov |
|---|---|
| Register právnických osôb (RPO) | 2 166 851 |
| Finančná správa SR: zoznam daňových subjektov (DIČ) | 1 250 300 |
| Finančná správa SR: index daňovej spoľahlivosti | 639 746 |
| Register účtovných závierok (cez Ekosystém Slovensko.Digital) | 459 155 |
| Finančná správa SR: zoznam platiteľov DPH (IČ DPH) | 305 779 |
| zlatestranky.sk (katalóg) | 175 852 |
| Overture Maps (mapové dáta) | 134 665 |
| OpenStreetMap (mapové dáta) | 38 574 |
| Slovenská komora stavebných inžinierov (SKSI) | 21 162 |
| Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) | 15 111 |
| azet.sk (katalóg, pilotne) | 11 639 |
| registre povolení ambulancií samosprávnych krajov | 11 128 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa (zmluvní poskytovatelia) | 11 047 |
| Union zdravotná poisťovňa (zmluvní poskytovatelia) | 10 993 |
| podnikam.sk (portál) | 10 953 |
| JISCD (register dopravcov a autoškôl) | 10 520 |
| zoznam.sk (katalóg) | 9 545 |
| registre Ministerstva spravodlivosti SR (znalci, tlmočníci, prekladatelia, mediátori, správcovia) | 9 397 |
| Slovenská advokátska komora (SAK) | 8 079 |
| boso.sk (portál remeselníkov) | 4 807 |
| weby firiem (pilotne) | 4 539 |
Ďalej 9 menších zoznamov komôr a úradov (napríklad architekti, daňoví poradcovia, geodeti, audítori, notári, exekútori, poskytovatelia sociálnych služieb) a 6 menších oborových portálov, každý s menej ako 2 100 subjektmi.
Najväčšie zdroje kontaktov: počet firiem, pri ktorých zdroj dal telefón, e-mail alebo web. Firma môže mať ten istý typ kontaktu z viacerých zdrojov.
| Zdroj | Telefón | Web | |
|---|---|---|---|
| zlatestranky.sk | 170 859 | 74 934 | 66 780 |
| Overture Maps | 106 569 | 84 501 | 84 907 |
| OpenStreetMap | 22 285 | 12 443 | 31 652 |
| podnikam.sk | 10 449 | 10 260 | 8 132 |
| zoznam.sk | 8 747 | 2 839 | 1 924 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | 8 499 | 2 770 | 821 |
| registre povolení samosprávnych krajov | 8 239 | 2 458 | 872 |
| registre Ministerstva spravodlivosti SR | 7 493 | 6 610 | – |
| azet.sk (pilotne) | 5 539 | 3 272 | 1 869 |
| weby firiem (pilotne) | – | 4 525 | 4 539 |
– = menej ako 550 firiem. Ďalšie kontakty pochádzajú z komôr, úradov a menších portálov.
Priradenie firiem k odvetviam sa ešte spracúva, preto vlastné počty po odvetviach zatiaľ nezverejňujeme. Ukazujeme veľkosť trhu podľa oficiálnej štatistiky a cenu exportu celého odvetvia; koľko záznamov vieme dodať, uvedieme v ponuke.
Tabuľku môžete posúvať do strany.
| Odvetvie | SK NACE | Oficiálne číslo | Naša databáza | Cena odvetvia |
|---|---|---|---|---|
| Podnikové a poradenské služby | M 69, M 70, M 73 | 65 986 | – | 449 € |
| Stavebníctvo a remeslá | F 41, F 42, F 43 | 140 006 | – | 449 € |
| Priemysel a výroba | C 13–33 | 83 360 | – | 409 € |
| Reality a správa nehnuteľností | L 68 | 20 093 | – | 409 € |
| Energetika, voda a odpady | D 35, E 36–39 | 3 032 | – | 359 € |
| Gastronómia, ubytovanie a cestovný ruch | I 55, I 56, N 79 | 23 127 | – | 409 € |
| Poľnohospodárstvo a potraviny | A 01–03, C 10–12 | 17 520 | – | 409 € |
| Doprava a logistika | H 49–53 | 28 488 | – | 359 € |
| IT a softvér | J 62, J 63 | 28 034 | – | 409 € |
| Architektonické a inžinierske kancelárie | M 71 | 25 631 | – | 409 € |
| Zdravotníctvo a wellness | Q 86–88, S 96.02, S 96.04 | 28 429 | – | 319 € |
| Financie a poisťovníctvo | K 64–66 | 11 765 | – | 269 € |
| Obce a verejné inštitúcie | O 84 | 2 887 | – | 359 € |
| Autoservisy a predaj vozidiel | G 45 | 11 496 | – | 229 € |
| Maloobchod a predajne | G 47, −47.73, −47.74 | 57 380 | – | 359 € |
| Veľkoobchod a sprostredkovanie obchodu | G 46 | 32 935 | – | 409 € |
| Lekárne, optiky a zdravotnícke potreby | G 47.73, G 47.74, G 47.78 | 1 578 | – | 359 € |
| Vzdelávanie | P 85 | 11 009 | – | 319 € |
| Združenia, šport a kultúra | R 90–93, S 94 | 10 866 | – | 269 € |
| Upratovanie, údržba budov a zeleň | N 81 | 14 433 | – | 359 € |
| Personálne agentúry a dočasné zamestnávanie | N 78 | 924 | – | 409 € |
– = zatiaľ nezverejnené. Oficiálne čísla: Eurostat, štrukturálna štatistika podnikov (sbs_ovw_act) (referenčný rok 2024, údaje k 30. 9. 2026); poľnohospodárstvo a obce z iných tabuliek Eurostatu, ktoré sú pri danom odvetví uvedené. Čísla počítajú podniky podľa definície EÚ, nie záznamy v registri; súčet sa preto nedá porovnať s počtom záznamov RPO. Spolu 682 029 podnikov v priemysle, stavebníctve a trhových službách.
2 415 912 subjektov, z toho 1 257 168 aktívnych (1 008 131 podľa RPO); 336 632 aktívnych s kontaktom (297 588 s telefónom, 184 198 s vlastným e-mailom, 189 421 s webom). Kraje, zdroje záznamov a pôvod kontaktov; 21 odvetví s oficiálnym číslom Eurostatu a cenou.
Napíšte krajinu, odvetvie, kraj a potrebné polia. Potvrdíme rozsah a štruktúru exportu.
Odoslať dopyt · Odvetvia Slovensko · Štruktúra exportu · EÚ a ďalšie trhy · Cenník