Databáza firiem Slovensko

Databáza firiem Slovensko podľa odvetví

Firmy zo Slovenska ako súbor Excel alebo CSV, rozdelené do 21 odvetví podľa klasifikácie SK NACE. Na obchodné oslovenie, porovnanie s CRM a analýzu trhu, s doloženým zdrojom pri každom telefóne a e-maile.

Stav databázy k 3. novembra 2026: 1 257 168 aktívnych subjektov (z toho 1 008 131 podľa RPO), 336 632 z nich s kontaktom. Export celého odvetvia od 229 €.

Vyberte odvetvie

21 odvetví od remesiel po maloobchod

Každá stránka odvetvia vysvetľuje, ktoré kódy SK NACE doň patria, aké verejné registre v ňom existujú a čo zoznam neobsahuje. Číslo na karte je veľkosť trhu podľa oficiálnej štatistiky, nie počet záznamov našej databázy.

65 986

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Podnikové a poradenské služby

Právne a daňové poradenstvo, účtovníctvo a audit, poradenstvo v oblasti riadenia, reklama a prieskum trhu.

449 € / celé odvetvie

140 006

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Stavebníctvo a remeslá

Pozemné a inžinierske stavby, elektroinštalácie, vodoinštalácie a kúrenie, dokončovacie stavebné práce.

449 € / celé odvetvie

83 360

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Priemysel a výroba

Spracovateľský priemysel okrem potravín a nápojov: strojárstvo, kovovýroba, plasty, elektrotechnika, chémia a výroba dielov pre automobilky.

409 € / celé odvetvie

20 093

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Reality a správa nehnuteľností

Realitné kancelárie, správcovia bytových domov, prenajímatelia vlastných nehnuteľností a spoločenstvá vlastníkov.

409 € / celé odvetvie

3 032

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Energetika, voda a odpady

Výroba a distribúcia elektriny a tepla, vodárenské spoločnosti, odpadové hospodárstvo a recyklácia.

359 € / celé odvetvie

17 520

poľnohospodárskych podnikov

Eurostat 2023 · poľnohospodárske podniky

Poľnohospodárstvo a potraviny

Poľnohospodárske podniky a samostatne hospodáriaci roľníci, lesníctvo, rybárstvo, výrobcovia potravín a nápojov.

409 € / celé odvetvie

28 488

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Doprava a logistika

Cestná nákladná doprava, špedícia, skladovanie, kuriérske a poštové služby, osobná doprava a taxislužby.

359 € / celé odvetvie

28 034

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

IT a softvér

Vývoj softvéru, IT poradenstvo, správa systémov, dátové centrá, hosting a informačné služby.

409 € / celé odvetvie

28 429

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Zdravotníctvo a wellness

Ambulancie, nemocnice, zariadenia sociálnych služieb, fyzioterapia, kozmetické a wellness služby.

319 € / celé odvetvie

11 765

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Financie a poisťovníctvo

Banky, poisťovne, leasingové spoločnosti, finanční agenti a finanční poradcovia.

269 € / celé odvetvie

2 887

obcí a miest na Slovensku

Eurostat · LAU 2024

Obce a verejné inštitúcie

Obecné a mestské úrady, samosprávne kraje, štátne úrady a ďalšie inštitúcie verejnej správy.

359 € / celé odvetvie

11 496

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Autoservisy a predaj vozidiel

Predajcovia a autobazáre, autoservisy, pneuservisy, predaj náhradných dielov a príslušenstva.

229 € / celé odvetvie

57 380

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Maloobchod a predajne

Supermarkety, špecializované predajne, móda a obuv, stavebniny a záhradné centrá, drogérie, čerpacie stanice a e-shopy.

359 € / celé odvetvie

32 935

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Veľkoobchod a sprostredkovanie obchodu

Veľkoobchody všetkých sortimentov, obchodní zástupcovia a sprostredkovatelia, dovozcovia a vývozcovia.

409 € / celé odvetvie

1 578

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Lekárne, optiky a zdravotnícke potreby

Lekárne, očné optiky, predajne načúvacích prístrojov, zdravotníckych a ortopedických pomôcok.

359 € / celé odvetvie

11 009

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Vzdelávanie

Materské, základné a stredné školy, vysoké školy, jazykové, hudobné a autoškoly, firmy pre ďalšie vzdelávanie.

319 € / celé odvetvie

10 866

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Združenia, šport a kultúra

Občianske združenia a športové kluby, fitnescentrá, múzeá a divadlá, komory a profesijné zväzy, cirkvi.

269 € / celé odvetvie

14 433

podnikov na Slovensku

Eurostat 2024

Upratovanie, údržba budov a zeleň

Upratovanie budov a umývanie okien, facility služby, správa a údržba budov, sadové úpravy, dezinsekcia a deratizácia.

359 € / celé odvetvie

Postup

Od dopytu k súboru

Tri kroky. Vopred sa k ničomu nezaväzujete: najprv uvidíte rozsah, stav údajov a cenu, potom sa rozhodnete.

Vyžiadať zoznam

1. Opíšte cieľovú skupinu

Napíšte odvetvie alebo činnosť, kraje či okresy a kontaktné polia, ktoré má obsahovať každý záznam. Pomoc s vymedzením: SK NACE: kódy odvetví.

2. Potvrdíme rozsah a cenu

Uvedieme počet záznamov po filtroch, dostupné stĺpce, stav údajov a cenu. Všetky ceny sú konečné.

3. Dostanete súbor

Export dostanete ako CSV v UTF-8, na želanie XLSX alebo JSON, jednorazovo a bez predplatného.

Regionálny výber

Podľa kraja a okresu

Kraj a okres odvodzujeme z adresy sídla. Výber je možný vo všetkých 8 krajoch a 79 okresoch. Tabuľka ukazuje počty subjektov v našej databáze po krajoch a na orientáciu počet obyvateľov a obcí podľa oficiálnej štatistiky.

KrajSubjekty v databázez toho aktívneS kontaktomObyvateliaObce a mestá
Bratislavský kraj524 834317 12488 456732 75772
Trnavský kraj240 922122 10336 865566 114251
Trenčiansky kraj223 248109 51136 607568 102276
Nitriansky kraj288 207136 61939 713668 301354
Žilinský kraj297 716153 97646 160687 174315
Banskobystrický kraj243 607114 13236 447614 356515
Prešovský kraj303 217151 11443 630808 810664
Košický kraj270 087136 33042 519779 073440
bez priradeného kraja24 07416 25911 017––
Slovensko spolu2 415 9121 257 168381 4145 424 6872 887

Naše počty: produkčná databáza k 3. novembra 2026, kraj podľa adresy sídla; stĺpec „S kontaktom“ (telefón, web alebo vlastný e-mail) počíta všetky subjekty kraja vrátane zaniknutých. Obyvatelia a obce: Eurostat, miestne správne jednotky LAU 2024, zoznam LAU 2024, aktualizovaný 12. 1. 2026; súčet obyvateľov a jednotiek po krajoch (NUTS 3) naším prepočtom 25. 10. 2026. Bratislava a Košice sú započítané ako jedna obec, vojenské obvody nie.

Na porovnanie

682 029

podnikov na Slovensku (Eurostat 2024)

21

odvetví podľa SK NACE

8

krajov ako filter

17

stĺpcov v zázname

Počet podnikov pochádza z oficiálnej štatistiky (Eurostat, štrukturálna štatistika podnikov (sbs_ovw_act), priemysel, stavebníctvo a trhové služby) a neopisuje náš dataset. Stav databázy · Metodika

Časté otázky

Databáza firiem Slovensko: časté otázky

Áno. K 3. novembra 2026 obsahuje databáza 1 257 168 aktívnych subjektov (1 008 131 podľa Registra právnických osôb a 249 037 firiem z katalógov a máp bez záznamu v RPO), kontakt má 336 632 z nich. Databázu ďalej dopĺňame; v ponuke vždy uvedieme, koľko záznamov vášho výberu vieme dodať. Firmy z iných krajín: EÚ a ďalšie trhy.

Karty odvetví ukazujú veľkosť trhu podľa oficiálnej štatistiky (Eurostat, štrukturálna štatistika podnikov (sbs_ovw_act), referenčný rok 2024, údaje k 30. 9. 2026); spolu ide o 682 029 podnikov v priemysle, stavebníctve a trhových službách. Vlastné počty po odvetviach zatiaľ nezverejňujeme. Rozsah vášho výberu po filtroch uvedieme v ponuke.

Export celého odvetvia stojí 229 až 449 €; cenu každého odvetvia vidíte na jeho karte a v cenníku. Výbery podľa kraja, okresu alebo vlastných filtrov naceníme na požiadanie spolu s rozsahom a stavom údajov. Dostanete súbor na trvalé použitie, nie predplatné. Všetky ceny sú konečné.

Ako CSV v UTF-8 s bodkočiarkou, na želanie ako súbor Excel (XLSX) alebo JSON. 17 stĺpcov a vzorový súbor s fiktívnymi firmami nájdete na stránke Export.

Z verejných zdrojov: Register právnických osôb (RPO), zoznamy Finančnej správy SR (DIČ, IČ DPH, index daňovej spoľahlivosti), register účtovných závierok cez Ekosystém Slovensko.Digital, katalógy firiem (zlatestranky.sk, zoznam.sk, azet.sk), mapové dáta Overture Maps a OpenStreetMap, zoznamy profesijných komôr a úradov, zoznamy poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, oborové portály a weby firiem. Prázdne pole ničím nedopĺňame a pri každom kontakte uvádzame zdroj. Podrobnosti: Zdroje dát a metodika.

E-mailom bez súhlasu na zverejnené kontakty fyzických osôb – podnikateľov a právnických osôb, ak správa uvádza odosielateľa a možnosť jednoduchého a bezplatného odhlásenia (§ 116 ods. 15 zákona č. 452/2021 Z. z.). Telefonicky nie na čísla v zozname nesúhlasu s volaním a nie tým, ktorí volania namietli (§ 116 ods. 8). Pri živnostníkoch platí aj GDPR.

Podrobnosti: B2B oslovenie a § 116. Právne posúdenie vašej kampane je na vás.

Áno, kraj a okres odvodzujeme z adresy sídla. PSČ je stĺpec exportu, podľa ktorého môžete sami triediť a filtrovať. Rozhodujúce je sídlo firmy, nie oblasť jej pôsobenia.

V Registri právnických osôb alebo v obchodnom registri si bezplatne vyhľadáte jednotlivú firmu; zoznamy podľa odvetvia a kraja s kontaktmi tam nenájdete a telefón ani e-mail v registroch nie sú. Zoznam firiem spája identitu z registra so zverejnenými kontaktmi. Čo je v registroch: Registre firiem na Slovensku.

Neviete, ktoré odvetvie sa hodí?

Opíšte, koho chcete osloviť. Navrhneme vymedzenie podľa kódov SK NACE a uvedieme rozsah a cenu.