Szlovák cégadatbázis

Szlovák cégadatbázis ágazatok szerint

Szlovákiai cégek Excel- vagy CSV-fájlként, az SK NACE osztályozás szerint 21 ágazatra bontva. Üzleti megkereséshez, CRM-összevetéshez és piacelemzéshez, minden telefonszámnál és e-mail-címnél igazolt forrással.

Az adatbázis állapota 2026. november 3.: 1 257 168 aktív jogalany (ebből 1 008 131 az RPO szerint), közülük 336 632 elérhetőséggel. A teljes ágazat exportja 229 €-tól.

Válasszon ágazatot

21 ágazat a szakipartól a kiskereskedelemig

Minden ágazati oldal elmagyarázza, mely SK NACE-kódok tartoznak az ágazatba, milyen nyilvános nyilvántartások léteznek benne, és mit nem tartalmaz a lista. A kártyán lévő szám a piac mérete a hivatalos statisztika szerint, nem az adatbázisunk rekordjainak száma.

65 986

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Üzleti és tanácsadási szolgáltatások

Jogi és adótanácsadás, könyvelés és könyvvizsgálat, vezetési tanácsadás, reklám és piackutatás.

449 € / teljes ágazat

140 006

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Építőipar és szakipar

Magas- és mélyépítés, villanyszerelés, víz- és fűtésszerelés, befejező építési munkák.

449 € / teljes ágazat

83 360

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Ipar és gyártás

Feldolgozóipar az élelmiszer- és italgyártás kivételével: gépgyártás, fémfeldolgozás, műanyagipar, elektrotechnika, vegyipar és autóipari beszállítók.

409 € / teljes ágazat

20 093

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Ingatlanpiac és ingatlankezelés

Ingatlanirodák, társasházkezelők, saját ingatlanukat bérbe adók és lakástulajdonosi közösségek.

409 € / teljes ágazat

3032

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Energetika, víz és hulladék

Villamosenergia- és hőtermelés és -elosztás, vízművek, hulladékgazdálkodás és újrahasznosítás.

359 € / teljes ágazat

17 520

mezőgazdasági üzem

Eurostat 2023 · mezőgazdasági üzemek

Mezőgazdaság és élelmiszeripar

Mezőgazdasági vállalkozások és önállóan gazdálkodó földművesek, erdészet, halászat, élelmiszer- és italgyártók.

409 € / teljes ágazat

28 488

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Szállítás és logisztika

Közúti áruszállítás, szállítmányozás, raktározás, futár- és postai szolgáltatások, személyszállítás és taxi.

359 € / teljes ágazat

28 034

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

IT és szoftver

Szoftverfejlesztés, informatikai tanácsadás, rendszerüzemeltetés, adatközpontok, tárhelyszolgáltatás és információs szolgáltatások.

409 € / teljes ágazat

25 631

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Építész- és mérnökirodák

Építészek, statikusok és tervezőmérnökök, földmérők, műszaki vizsgálat és elemzés.

409 € / teljes ágazat

28 429

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Egészségügy és wellness

Rendelők, kórházak, szociális intézmények, fizioterápia, kozmetikai és wellness-szolgáltatások.

319 € / teljes ágazat

11 765

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Pénzügy és biztosítás

Bankok, biztosítók, lízingtársaságok, pénzügyi ügynökök és pénzügyi tanácsadók.

269 € / teljes ágazat

2887

község és város Szlovákiában

Eurostat · LAU 2024

Települések és közintézmények

Községi és városi hivatalok, önkormányzati kerületek, állami hivatalok és más közigazgatási intézmények.

359 € / teljes ágazat

11 496

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Autószervizek és járműkereskedelem

Autókereskedések és használtautó-kereskedések, autószervizek, gumiszervizek, alkatrész- és tartozék-kereskedelem.

229 € / teljes ágazat

57 380

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Kiskereskedelem és üzletek

Szupermarketek, szaküzletek, divat és cipő, barkács- és kertészeti áruházak, drogériák, benzinkutak és webáruházak.

359 € / teljes ágazat

11 009

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Oktatás

Óvodák, alap- és középiskolák, főiskolák és egyetemek, nyelv-, zene- és autósiskolák, továbbképző cégek.

319 € / teljes ágazat

10 866

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Egyesületek, sport és kultúra

Polgári társulások és sportklubok, fitneszközpontok, múzeumok és színházak, kamarák és szakmai szövetségek, egyházak.

269 € / teljes ágazat

14 433

vállalkozás Szlovákiában

Eurostat 2024

Takarítás, épületfenntartás és zöldterület

Épülettakarítás és ablaktisztítás, létesítménygazdálkodás, épületüzemeltetés és -karbantartás, kertépítés, kártevőirtás.

359 € / teljes ágazat

Menete

Az ajánlatkéréstől a fájlig

Három lépés. Előre semmire sem kötelezi el magát: először látja a terjedelmet, az adatállapotot és az árat, és csak utána dönt.

Lista kérése

1. Írja le a célcsoportot

Adja meg az ágazatot vagy tevékenységet, a kerületeket vagy járásokat és azokat az elérhetőségi mezőket, amelyeknek minden rekordban szerepelniük kell. Segítség a lehatároláshoz: SK NACE: ágazati kódok.

2. Megerősítjük a terjedelmet és az árat

Megadjuk a szűrés utáni rekordszámot, az elérhető oszlopokat, az adatállapotot és az árat. Minden ár végleges ár.

3. Megkapja a fájlt

Az exportot UTF-8 kódolású CSV-ként, kérésre XLSX vagy JSON formátumban kapja meg, egyszeri alkalommal, előfizetés nélkül.

Regionális válogatás

Kerület és járás szerint

A kerületet és a járást a székhely címéből vezetjük le. Válogatás mind a 8 kerületben és 79 járásban lehetséges. A táblázat az adatbázisunkban szereplő jogalanyok kerületenkénti számát, tájékoztatásul pedig a lakosok és a települések számát mutatja a hivatalos statisztika szerint.

KerületJogalanyok az adatbázisbanebből aktívElérhetőséggelLakosokKözségek és városok
Pozsonyi kerület524 834317 12488 456732 75772
Nagyszombati kerület240 922122 10336 865566 114251
Trencséni kerület223 248109 51136 607568 102276
Nyitrai kerület288 207136 61939 713668 301354
Zsolnai kerület297 716153 97646 160687 174315
Besztercebányai kerület243 607114 13236 447614 356515
Eperjesi kerület303 217151 11443 630808 810664
Kassai kerület270 087136 33042 519779 073440
kerület nélkül24 07416 25911 017––
Szlovákia összesen2 415 9121 257 168381 4145 424 6872887

Saját számaink: az éles adatbázis állapota 2026. november 3., kerület a székhely címe szerint; az „Elérhetőséggel” oszlop (telefonszám, weboldal vagy saját e-mail-cím) a kerület összes jogalanyát számolja, a megszűnteket is. Lakosok és települések: Eurostat, helyi közigazgatási egységek (LAU) 2024, LAU-lista 2024, frissítve 2026. január 12-én; a lakosok és az egységek kerületenkénti (NUTS 3) összesítése saját számításunk szerint, 2026. október 25. Pozsonyt és Kassát egy-egy településként számoltuk, a katonai körzeteket nem.

Összehasonlításképpen

682 029

vállalkozás Szlovákiában (Eurostat 2024)

21

ágazat az SK NACE szerint

8

kerület szűrőként

17

oszlop rekordonként

A vállalkozások száma a hivatalos statisztikából származik (Eurostat, strukturális üzleti statisztika (sbs_ovw_act), ipar, építőipar és piaci szolgáltatások), és nem az adatkészletünket írja le. Az adatbázis állapota · Módszertan

Gyakori kérdések

Szlovák cégadatbázis: gyakori kérdések

Igen. Az adatbázis állapota 2026. november 3.: 1 257 168 aktív jogalany (1 008 131 a Jogi Személyek Nyilvántartása szerint és 249 037 katalógusokból és térképadatokból származó cég RPO-bejegyzés nélkül), közülük 336 632 rendelkezik elérhetőséggel. Az adatbázist folyamatosan bővítjük; az árajánlatban mindig feltüntetjük, hogy az Ön válogatásából hány rekordot tudunk szállítani. Más országok cégei: EU és további piacok.

Az ágazati kártyák a piac méretét mutatják a hivatalos statisztika szerint (Eurostat, strukturális üzleti statisztika (sbs_ovw_act), referenciaév 2024, 2026. szeptember 30-i adatok); ez összesen 682 029 vállalkozás az iparban, az építőiparban és a piaci szolgáltatásokban. Saját, ágazatonkénti számokat egyelőre nem közlünk. Az Ön szűrt válogatásának terjedelmét az árajánlatban adjuk meg.

Egy teljes ágazat exportja 229–449 €; az egyes ágazatok árát a kártyájukon és az árlistában látja. A kerület, járás vagy saját szűrők szerinti válogatásra kérésre adunk árajánlatot, a terjedelemmel és az adatállapottal együtt. Tartós használatra szóló fájlt kap, nem előfizetést. Minden ár végleges ár.

UTF-8 kódolású, pontosvesszővel tagolt CSV-ként, kérésre Excel-fájlként (XLSX) vagy JSON formátumban. A 17 oszlopot és a kitalált cégeket tartalmazó mintafájlt az Export oldalon találja.

Nyilvános forrásokból: a Jogi Személyek Nyilvántartása (RPO), a szlovák pénzügyi igazgatóság (Finančná správa) listái (adóazonosító szám, közösségi adószám, adózási megbízhatósági index), a beszámolók nyilvántartása az Ekosystém Slovensko.Digital révén, cégkatalógusok (zlatestranky.sk, zoznam.sk, azet.sk), az Overture Maps és az OpenStreetMap térképadatai, szakmai kamarák és hivatalok jegyzékei, egészségügyi szolgáltatók jegyzékei, ágazati portálok és a cégek weboldalai. Az üres mezőt nem töltjük ki feltételezett adattal, és minden elérhetőségnél feltüntetjük a forrást. Részletek: Adatforrások és módszertan.

E-mailben hozzájárulás nélkül a vállalkozó természetes személyek (egyéni vállalkozók) és a jogi személyek nyilvánosan közzétett elérhetőségein, ha az üzenet feltünteti a feladót, és lehetőséget ad az egyszerű és ingyenes leiratkozásra (a 452/2021. sz. törvény (Z. z.) 116. § (15) bekezdése). Telefonon nem hívhatók a hívásokat elutasítók jegyzékében szereplő számok, sem azok, akik a hívások ellen tiltakoztak (116. § (8) bekezdés). Az egyéni vállalkozóknál a GDPR is alkalmazandó.

Részletek: B2B megkeresés és a 116. §. Kampánya jogi értékelése az Ön feladata.

Igen, a kerületet és a járást a székhely címéből vezetjük le. Az irányítószám (PSČ) az export egyik oszlopa, amely szerint saját maga is rendezhet és szűrhet. A cég székhelye a döntő, nem a működési területe.

A Jogi Személyek Nyilvántartásában vagy a cégjegyzékben ingyenesen rákereshet egy-egy cégre; ágazat és kerület szerinti, elérhetőségeket tartalmazó listákat ott nem talál, és telefonszám vagy e-mail-cím sincs a nyilvántartásokban. A céglista a nyilvántartásból származó azonosító adatokat a közzétett elérhetőségekkel kapcsolja össze. Hogy mi szerepel a nyilvántartásokban: Szlovák cégnyilvántartások.

Nem tudja, melyik ágazat illik Önhöz?

Írja le, kiket szeretne megkeresni. Javaslatot teszünk az SK NACE-kódok szerinti lehatárolásra, és megadjuk a terjedelmet és az árat.