F 41 · F 42 · F 43

Építőipari cégek és szakiparosok Szlovákiában

Építőipari cégek, villanyszerelők, víz- és fűtésszerelők, tetőfedők, festők és burkolók. Építőanyag-nagykereskedéseknek, gyártóknak és szoftverszállítóknak, akik egy régióban egy adott szakma cégeit szeretnék telefonon, levélben vagy e-mailben megkeresni.

Saját ágazati számokat egyelőre nem közlünk. Hogy ebből az ágazatból hány céget tudunk szállítani, azt az árajánlatban erősítjük meg.

A teljes ágazat exportja: 449 € (végleges ár). A kerület, járás vagy saját szűrők szerinti válogatásra kérésre adunk árajánlatot.

Hivatalos statisztika: 140 006 vállalkozás Szlovákiában – forrás: Eurostat, strukturális üzleti statisztika (sbs_ovw_act) (referenciaév 2024, 2026. szeptember 30-i adatok). Az F nemzetgazdasági ág (építőipar) ágazatai: épületek építése (41., 23 276), egyéb építmény építése (42., 872) és speciális szaképítés (43., 115 858). Ez a piac mérete, nem az adatbázisunk terjedelme.

Építőipar és szakipar: mi tartozik az ágazatba?

A statisztika nem ismeri a „szakipart”. A cégeket tevékenység szerint sorolja be: az építőipar az SK NACE osztályozás F nemzetgazdasági ága, három ágazattal: épületek építése, egyéb építmények építése és speciális szaképítés. Hogy kézműipari (szakmai képesítéshez kötött) iparengedélyről van-e szó, azt viszont az iparengedélyről szóló törvény határozza meg, és a két felosztás csak részben fedi egymást.

A fodrászat, a pékség vagy az autószerviz is iparengedélyes tevékenység, de nem építőipar. Aki „szakiparosokat” keres, többnyire az építőipari és befejező szakmákra gondol, és ez az ágazat ezekre vonatkozik. Az autószervizeket az Autószervizek és járműkereskedelem ágazatban találja.

SK NACEMegnevezés az osztályozás szerintA válogatáshoz
41Épületek építéselakó- és nem lakóépületek építése (41.2) és ingatlanfejlesztési projektek (41.1), amelyek kizárhatók
42Egyéb építmény építéseutak és vasutak (42.1), közműhálózatok (42.2)
43.21Villanyszerelésvillanyszerelők
43.22Víz-, gáz-, fűtés-, légkondicionáló-szerelésvízszerelők, fűtésszerelők, klímaszerelők
43.3Befejező építésvakolás, padlóburkolás, csempézés, festés
43.91Tetőfedés, tetőszerkezet-építéstetőfedők és bádogosok

Iparengedély-nyilvántartás: nyilvános, de elérhetőségek nélkül

A szakiparosok többsége egyéni vállalkozóként működik. Azonosító adataikat és tevékenységi köreiket a nyilvános nyilvántartásokban megtalálja, telefonszámot és e-mail-címet azonban csak ott, ahol a cég maga közzéteszi.

Živnostenský register (iparengedély-nyilvántartás)
A járási hivatalok vezetik az iparengedélyes vállalkozásról szóló 455/1991. sz. törvény (Zb.) szerint, és nyilvánosan hozzáférhető a zrsr.sk oldalon. A tevékenységi köröket és a telephelyeket tünteti fel, elérhetőségi adatokat nem.
Kézműipari iparengedélyek
Az iparengedélyről szóló törvény 1. melléklete sorolja fel azokat a kézműipari tevékenységeket, amelyekhez szakmai képesítés szükséges. Az egyes tevékenységek besorolása a módosításokkal változott; ellenőrizze a törvény hatályos szövegét.
Autorizált építőmérnökök
A Slovenská komora stavebných inžinierov (Szlovák Építőmérnöki Kamara) a 138/1992. sz. törvény (Zb.) szerint vezeti az autorizált építőmérnökök jegyzékét, és közzéteszi a sksi.sk oldalon. A tervezők és az építésvezetők inkább az építészek és mérnökök ágazatába tartoznak.

Nincs az exportban

  • a felelős képviselő neve és képesítése
  • referenciaépítmények és aktuális megrendelések
  • alkalmazotti létszám és forgalom
  • céhekben és szövetségekben való tagság
  • az egyes szerelők mobilszáma

Az exportban ez a 17 oszlop szerepel.

Szakma és működési terület: két csapda a válogatásnál

Egy cégnek a statisztikában egy fő tevékenysége van. A fűtésszerelő, aki fürdőszobákat is felújít és napelemeket is szerel, a 43.22 alatt szerepel, nem egyúttal a burkolásnál vagy a villanyszerelésnél. A szakma szerinti válogatás ezért az ilyen fő tevékenységű cégeket adja, nem mindazokat, amelyek az adott szolgáltatást kínálják.

A régió a székhely címéhez igazodik. Egy szenci tetőfedő Pozsonyban dolgozik, de csak azért tartozik a Pozsonyi kerülethez, mert a Szenci járás annak része; egy dunaszerdahelyi cég már a Nagyszombati kerületben van. A kerülethatáron fekvő értékesítési területeknél a szomszédos járásokat is kérje.

Az egyéni vállalkozók adatai személyes adatok. Aki marketingre használja őket, köteles betartani a GDPR 14. cikke szerinti tájékoztatási kötelezettséget, és tiszteletben tartani a tiltakozáshoz való jogot.

Példa ajánlatkérésre

Hőszivattyúkat értékesítünk szerelőcégeken keresztül, és 43.22 fő tevékenységű cégeket keresünk a Nyitrai és a Nagyszombati kerületben, amelyek közzéteszik telefonszámukat. A fejlesztőket és a tervezőirodákat hagyják ki. Hány rekordról van szó, és milyen időszakból származnak az elérhetőségek?

Felhasználás

Kik használnak ilyen listákat

Építőanyag- és szerelvény-nagykereskedések

Üzleti látogatások megtervezése: egy szakma cégei a járásban, irányítószám szerint rendezve.

Szerszám- és műszakiberendezés-gyártók

Meghívók egy szakma cégeinek képzésekre és gyári bemutatókra.

Szoftverszállítók szakiparosoknak

A piac mérete szakma és kerület szerint, mielőtt kiosztják az értékesítési területet.

Munkaerő-közvetítők

Áttekintés arról, mely építőipari cégek székhelye van a régióban.

Kérdések

Építőipar és szakipar: gyakori kérdések

Az SK NACE szakágazat (például 43.21 vagy 43.91) és kerület vagy járás szerinti válogatás bevett gyakorlat. Az ilyen fő tevékenységű cégeket fogja meg; ahol a besorolás hiányzik vagy nem egyértelmű, azt az árajánlat előtt jelezzük.

Nem. Az iparengedély-nyilvántartás a nevet, a címet, a tevékenységi köröket és a telephelyeket tünteti fel. Telefonszámot és e-mail-címet nem tartalmaz; ezek a cégek weboldalairól, katalógusokból és más forrásokból származnak, amelyeket minden elérhetőségnél feltüntetünk.

A közzétett céges telefonszámokat igen, ha a szám nem szerepel a hívásokat elutasítók jegyzékében, amelyet az Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (a szlovák elektronikus hírközlési és postai szabályozó hivatal) vezet (a 452/2021. sz. törvény (Z. z.) 116. § (8) bekezdése). Részletek: B2B megkeresés és a 116. §.

140 006 vállalkozás Szlovákiában – forrás: Eurostat, strukturális üzleti statisztika (sbs_ovw_act) (referenciaév 2024, 2026. szeptember 30-i adatok). Az F nemzetgazdasági ág (építőipar) ágazatai: épületek építése (41., 23 276), egyéb építmény építése (42., 872) és speciális szaképítés (43., 115 858). Ez a hivatalos statisztika adata, nem az adatkészletünk terjedelme.

Formátum, források, ár és a megkeresés szabályai (a szlovák elektronikus hírközlési törvény 116. §-a): kérdések az összes ágazatról.

Melyik szakma, és melyik kerületben?