Údaje
Skutečné počty z produkční databáze k 3. listopadu 2026. Databázi dál doplňujeme; níže najdete, z jakých zdrojů záznamy pocházejí a co se ještě zpracovává.
Stav databáze: 3. listopadu 2026 · Eurostat: údaje k 30. 9. 2026 · Úprava stránky: 3. 11. 2026
„S kontaktem“ = alespoň telefon, web nebo vlastní e-mail. Vlastní e-mail = bez adres, které sdílejí tři a více firem. Kontaktní čísla se překrývají a nelze je sčítat. Dlaždice s kontakty počítají jen aktivní subjekty; čísla za všechny subjekty jsou v tabulce Kontakty.
Databáze obsahuje i zaniklé subjekty z Registru právnických osob, aby byla vidět historie firmy. Do aktivních je nepočítáme.
| Stav | Počet |
|---|---|
| aktivní podle RPO (stav „aktívny“) | 1 008 131 |
| firmy z katalogů a map bez záznamu v RPO | 249 037 |
| aktivní celkem | 1 257 168 |
| v likvidaci | 8 810 |
| zaniklé | 1 147 974 |
| jinak ukončené | 1 960 |
| celkem v databázi | 2 415 912 |
Firmy bez záznamu v RPO pocházejí z katalogů (hlavně zlatestranky.sk), z mapových dat Overture Maps a OpenStreetMap a z portálů a zatím nejsou spárované se záznamem v registru. Stav z registru proto nemají; počítáme je mezi aktivní, protože nemají datum ani stav zániku.
Počet firem s daným kontaktním polem, zvlášť pro aktivní subjekty a pro všechny subjekty včetně zaniklých. Všechny kontakty pocházejí z veřejných zdrojů (katalogy, registry, mapová data, weby firem) a u každého kontaktu evidujeme, z jakého zdroje pochází.
| Pole | Aktivní | Podíl z aktivních | Všechny subjekty |
|---|---|---|---|
| s kontaktem | 336 632 | 26,8 % | 381 414 |
| s telefonem | 297 588 | 23,7 % | 341 927 |
| s vlastním e-mailem | 184 198 | 14,7 % | 198 443 |
| s webem | 189 421 | 15,1 % | 201 551 |
S jakýmkoli e-mailem včetně sdílených adres je 213 123 firem (všechny subjekty). Z 200 095 různých e-mailových adres sdílí 4 456 tři a více firem (například účetní kanceláře nebo hostingy); ty jako vlastní e-mail nedodáváme. Zda jde o zveřejněný kontakt podnikatele ve smyslu § 116 odst. 15 zákona č. 452/2021 Z. z., je třeba u e-mailové kampaně posoudit podle zdroje kontaktu.
Kraj odvozujeme z adresy sídla. Počet obyvatel a obcí po krajích pro srovnání je v přehledu oborů.
| Kraj | Subjekty | z toho aktivní | S kontaktem |
|---|---|---|---|
| Bratislavský kraj | 524 834 | 317 124 | 88 456 |
| Trnavský kraj | 240 922 | 122 103 | 36 865 |
| Trenčínský kraj | 223 248 | 109 511 | 36 607 |
| Nitranský kraj | 288 207 | 136 619 | 39 713 |
| Žilinský kraj | 297 716 | 153 976 | 46 160 |
| Banskobystrický kraj | 243 607 | 114 132 | 36 447 |
| Prešovský kraj | 303 217 | 151 114 | 43 630 |
| Košický kraj | 270 087 | 136 330 | 42 519 |
| bez přiřazeného kraje | 24 074 | 16 259 | 11 017 |
| Slovensko celkem | 2 415 912 | 1 257 168 | 381 414 |
Sloupec „S kontaktem“ (telefon, web nebo vlastní e-mail) počítá všechny subjekty kraje včetně zaniklých.
Počet subjektů, u kterých máme záznam z daného zdroje. Jeden subjekt může mít záznamy z více zdrojů, počty proto nelze sčítat.
| Zdroj | Subjektů |
|---|---|
| Registr právnických osob (RPO) | 2 166 851 |
| Finanční správa SR: seznam daňových subjektů (DIČ) | 1 250 300 |
| Finanční správa SR: index daňové spolehlivosti | 639 746 |
| Registr účetních závěrek (přes Ekosystém Slovensko.Digital) | 459 155 |
| Finanční správa SR: seznam plátců DPH (IČ DPH) | 305 779 |
| zlatestranky.sk (katalog) | 175 852 |
| Overture Maps (mapová data) | 134 665 |
| OpenStreetMap (mapová data) | 38 574 |
| Slovenská komora stavebných inžinierov (SKSI) | 21 162 |
| Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) | 15 111 |
| azet.sk (katalog, pilotně) | 11 639 |
| registry povolení ambulancí samosprávných krajů | 11 128 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa (smluvní poskytovatelé) | 11 047 |
| Union zdravotná poisťovňa (smluvní poskytovatelé) | 10 993 |
| podnikam.sk (portál) | 10 953 |
| JISCD (registr dopravců a autoškol) | 10 520 |
| zoznam.sk (katalog) | 9 545 |
| registry Ministerstva spravedlnosti SR (znalci, tlumočníci, překladatelé, mediátoři, insolvenční správci) | 9 397 |
| Slovenská advokátska komora (SAK) | 8 079 |
| boso.sk (portál řemeslníků) | 4 807 |
| weby firem (pilotně) | 4 539 |
Dále 9 menších seznamů komor a úřadů (například architekti, daňoví poradci, geodeti, auditoři, notáři, exekutoři, poskytovatelé sociálních služeb) a 6 menších oborových portálů, každý s méně než 2 100 subjekty.
Největší zdroje kontaktů: počet firem, u kterých zdroj dal telefon, e-mail nebo web. Firma může mít stejný typ kontaktu z více zdrojů.
| Zdroj | Telefon | Web | |
|---|---|---|---|
| zlatestranky.sk | 170 859 | 74 934 | 66 780 |
| Overture Maps | 106 569 | 84 501 | 84 907 |
| OpenStreetMap | 22 285 | 12 443 | 31 652 |
| podnikam.sk | 10 449 | 10 260 | 8 132 |
| zoznam.sk | 8 747 | 2 839 | 1 924 |
| Všeobecná zdravotná poisťovňa | 8 499 | 2 770 | 821 |
| registry povolení samosprávných krajů | 8 239 | 2 458 | 872 |
| registry Ministerstva spravedlnosti SR | 7 493 | 6 610 | – |
| azet.sk (pilotně) | 5 539 | 3 272 | 1 869 |
| weby firem (pilotně) | – | 4 525 | 4 539 |
– = méně než 550 firem. Další kontakty pocházejí z komor, úřadů a menších portálů.
Přiřazení firem k oborům se ještě zpracovává, proto vlastní počty po oborech zatím nezveřejňujeme. Ukazujeme velikost trhu podle oficiální statistiky a cenu exportu celého oboru; kolik záznamů umíme dodat, uvedeme v nabídce.
Tabulku můžete posouvat do strany.
| Obor | SK NACE | Oficiální číslo | Naše databáze | Cena oboru |
|---|---|---|---|---|
| Podnikové a poradenské služby | M 69, M 70, M 73 | 65 986 | – | 449 € |
| Stavebnictví a řemesla | F 41, F 42, F 43 | 140 006 | – | 449 € |
| Průmysl a výroba | C 13–33 | 83 360 | – | 409 € |
| Reality a správa nemovitostí | L 68 | 20 093 | – | 409 € |
| Energetika, voda a odpady | D 35, E 36–39 | 3 032 | – | 359 € |
| Gastronomie, ubytování a cestovní ruch | I 55, I 56, N 79 | 23 127 | – | 409 € |
| Zemědělství a potraviny | A 01–03, C 10–12 | 17 520 | – | 409 € |
| Doprava a logistika | H 49–53 | 28 488 | – | 359 € |
| IT a software | J 62, J 63 | 28 034 | – | 409 € |
| Architektonické a inženýrské kanceláře | M 71 | 25 631 | – | 409 € |
| Zdravotnictví a wellness | Q 86–88, S 96.02, S 96.04 | 28 429 | – | 319 € |
| Finance a pojišťovnictví | K 64–66 | 11 765 | – | 269 € |
| Obce a veřejné instituce | O 84 | 2 887 | – | 359 € |
| Autoservisy a prodej vozidel | G 45 | 11 496 | – | 229 € |
| Maloobchod a prodejny | G 47, −47.73, −47.74 | 57 380 | – | 359 € |
| Velkoobchod a zprostředkování obchodu | G 46 | 32 935 | – | 409 € |
| Lékárny, optiky a zdravotnické potřeby | G 47.73, G 47.74, G 47.78 | 1 578 | – | 359 € |
| Vzdělávání | P 85 | 11 009 | – | 319 € |
| Sdružení, sport a kultura | R 90–93, S 94 | 10 866 | – | 269 € |
| Úklid, údržba budov a zeleň | N 81 | 14 433 | – | 359 € |
| Personální agentury a agenturní zaměstnávání | N 78 | 924 | – | 409 € |
– = zatím nezveřejněno. Oficiální čísla: Eurostat, strukturální statistika podniků (sbs_ovw_act) (referenční rok 2024, údaje k 30. 9. 2026); zemědělství a obce z jiných tabulek Eurostatu, které jsou u daného oboru uvedeny. Čísla počítají podniky podle definice EU, ne záznamy v rejstříku; součet se proto nedá porovnat s počtem záznamů RPO. Celkem 682 029 podniků v průmyslu, stavebnictví a tržních službách.
2 415 912 subjektů, z toho 1 257 168 aktivních (1 008 131 podle RPO); 336 632 aktivních s kontaktem (297 588 s telefonem, 184 198 s vlastním e-mailem, 189 421 s webem). Kraje, zdroje záznamů a původ kontaktů; 21 oborů s oficiálním číslem Eurostatu a cenou.
Napište zemi, obor, kraj a potřebná pole. Potvrdíme rozsah a strukturu exportu.
Odeslat poptávku · Obory na Slovensku · Struktura exportu · EU a další trhy · Ceník