Výběr podle třídy 47.91 zachytí firmy, jejichž hlavní činností je prodej přes internet. Obchody, které e-shop provozují vedle kamenné prodejny, umíme doplnit podle webu; rozsah takového výběru uvedeme v nabídce.
G 47 · −47.73 · −47.74
Potraviny a večerky, prodejny oděvů a obuvi, elektro, stavebniny a zahradní centra, drogerie, papírnictví, čerpací stanice a internetové obchody. Pro dodavatele zboží, pokladních systémů, obalů, reklamy a logistiky.
Vlastní počty po oborech zatím nezveřejňujeme. Kolik firem tohoto oboru umíme dodat, potvrdíme v nabídce.
Export celého oboru: 359 € (konečná cena). Výběry podle kraje, okresu nebo vlastních filtrů naceníme na vyžádání.
Oficiální statistika: 57 380 podniků na Slovensku podle zdroje Eurostat, strukturální statistika podniků (sbs_ovw_act) (referenční rok 2024, údaje k 30. 9. 2026). Oddíl 47 maloobchod (58 958) bez lékáren (47.73, 1 424) a prodejen zdravotnických a ortopedických pomůcek (47.74, 154). Zahrnuje i zásilkový a internetový prodej (47.91, 609) a oční optiky, které statistika uvádí spolu s třídou 47.78. Jde o velikost trhu, ne o rozsah naší databáze.
Obor odpovídá oddílu 47 klasifikace SK NACE (maloobchod) kromě lékáren a prodejen zdravotnických prostředků, které mají vlastní obor Lékárny, optiky a zdravotnické potřeby. Patří sem i e-shopy (47.91).
E-shop je ve statistice zařazen do 47.91 jen tehdy, když je prodej přes internet hlavní činností firmy. Obchod s kamennou prodejnou a doplňkovým e-shopem zůstává ve třídě podle sortimentu.
| SK NACE | Název podle klasifikace | Pro výběr |
|---|---|---|
| 47.11 | Maloobchod v nespecializovaných prodejnách s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků | potraviny, supermarkety, večerky |
| 47.30 | Maloobchod s pohonnými hmotami | čerpací stanice |
| 47.52 | Maloobchod s železářským zbožím, barvami a sklem | stavebniny, železářství |
| 47.71 | Maloobchod s oděvy | módní prodejny |
| 47.91 | Maloobchod prostřednictvím internetu nebo zásilkové služby | e-shopy s prodejem přes internet jako hlavní činností |
U internetových obchodů je identita provozovatele povinně zveřejněna. To pomáhá přiřadit web ke konkrétnímu IČO.
Export obsahuje těchto 17 sloupců.
Obchodní řetězce mají stovky prodejen, ale jedno IČO a jedno sídlo. V exportu jsou jako jeden záznam. Pokud hledáte nezávislé prodejny, napište to do poptávky; velké řetězce umíme vyloučit.
U e-shopů je nejlepším kontaktem zveřejněný e-mail zákaznického servisu nebo provozovatele. U každého kontaktu uvádíme web, na kterém byl zveřejněn.
Nabízíme balíkovou přepravu a hledáme e-shopy (SK NACE 47.91) a menší prodejny s e-shopem na celém Slovensku se zveřejněným e-mailem. Kolik záznamů umíte dodat a jak rozlišujete e-shopy podle webu?
Využití
Získávání nových odběratelů mezi nezávislými prodejnami.
Nabídka obchodům v regionu.
Oslovení e-shopů s nabídkou přepravy a fulfillmentu.
Kampaně pro e-shopy a místní prodejny.
Otázky
Výběr podle třídy 47.91 zachytí firmy, jejichž hlavní činností je prodej přes internet. Obchody, které e-shop provozují vedle kamenné prodejny, umíme doplnit podle webu; rozsah takového výběru uvedeme v nabídce.
Ne. Export obsahuje firmu se sídlem. Adresy jednotlivých prodejen řetězců nejsou součástí standardního exportu.
Provozovatel e-shopu zveřejňuje e-mail jako povinný údaj. Přímý marketing na zveřejněné kontakty podnikatelů § 116 odst. 15 slovenského zákona č. 452/2021 Z. z. připouští bez souhlasu, s možností odhlášení v každé zprávě. Podrobnosti: B2B oslovení a § 116.
57 380 podniků na Slovensku podle zdroje Eurostat, strukturální statistika podniků (sbs_ovw_act) (referenční rok 2024, údaje k 30. 9. 2026). Oddíl 47 maloobchod (58 958) bez lékáren (47.73, 1 424) a prodejen zdravotnických a ortopedických pomůcek (47.74, 154). Zahrnuje i zásilkový a internetový prodej (47.91, 609) a oční optiky, které statistika uvádí spolu s třídou 47.78. Jde o číslo oficiální statistiky, ne o rozsah našeho datasetu.
Formát, zdroje, cena a pravidla oslovení (§ 116 slovenského zákona o elektronických komunikacích): otázky ke všem oborům.