Regionális válogatás

Szlovákiai céglista kerületek és járások szerint

Cégek egy kerületből, kiválasztott járásokból vagy egész Szlovákiából, fájlként Excelhez és CRM-hez. A kerületet és a járást a székhely címéből vezetjük le, és minden telefonszámnál és e-mail-címnél feltüntetjük, hol tette közzé a cég.

Az adatbázis állapota: 2026. november 3. A legtöbb jogalany a Pozsonyi kerületben van (524 834), a legkevesebb a Trencséni kerületben (223 248).

Cégek Szlovákia kerületeiben számokban

A táblázat megmutatja, hogy adatbázisunk jogalanyai közül hánynak van a székhelye az egyes kerületekben, és ebből hány aktív. A telefonszám, a saját e-mail-cím és a weboldal oszlop a kerület összes jogalanyát számolja, a megszűnteket is; az elérhetőséggel rendelkező aktív cégek országos számát Az adatbázis állapota oldal közli.

KerületJogalanyokebből aktívtelefonszámmalsaját e-maillelweboldallal
Pozsonyi kerület524 834317 12477 36348 09452 981
Nagyszombati kerület240 922122 10333 33018 89819 028
Trencséni kerület223 248109 51133 41318 14717 978
Nyitrai kerület288 207136 61936 35620 30619 645
Zsolnai kerület297 716153 97642 15923 71923 371
Besztercebányai kerület243 607114 13233 21718 60217 912
Eperjesi kerület303 217151 11439 58621 13921 600
Kassai kerület270 087136 33038 52621 72422 157
kerülethez nem rendelt24 07416 259797778146879
Szlovákia összesen2 415 9121 257 168341 927198 443201 551

Saját számaink: az éles adatbázis állapota 2026. november 3. A kerület a székhely címe szerint. Saját e-mail-cím = a három vagy több cég által közösen használt címek nélkül. A telefonszám, az e-mail és a weboldal a kerület összes jogalanyát számolja, a megszűnteket is. Lakosok és települések a kerületek szövegében: Eurostat, helyi közigazgatási egységek (LAU) 2024, LAU-lista 2024, frissítve 2026. január 12-én, kerületenkénti összesítés saját számításunk szerint, 2026. október 25.; Pozsonyt és Kassát egy-egy településként számoltuk.

Cégek a Pozsonyi kerületben

A Pozsonyi kerület 8 járásból és 72 településből áll, lakossága 732 757 fő; székhelye Pozsony (Bratislava). Adatbázisunkban 524 834 jogalany székhelye van itt, ebből 317 124 aktív. A kerület jogalanyai közül 77 363 rendelkezik telefonszámmal, 48 094 saját e-mail-címmel és 52 981 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (8): Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Malacky, Pezinok, Senec.

A fővárost öt járás alkotja, Bratislava I–V; Malacky (Malacka), Pezinok (Bazin) és Senec (Szenc) a környéke. Aki csak pozsonyi cégeket szeretne, ezt az öt járást választja. Egyes cégeknek Pozsonyban csak a székhelyük van, és máshol működnek; a válogatás azonban mindig a székhely címét követi.

Cégek kérése – Pozsonyi kerület

Cégek a Nagyszombati kerületben

A Nagyszombati kerület 7 járásból és 251 településből áll, lakossága 566 114 fő; székhelye Nagyszombat (Trnava). Adatbázisunkban 240 922 jogalany székhelye van itt, ebből 122 103 aktív. A kerület jogalanyai közül 33 330 rendelkezik telefonszámmal, 18 898 saját e-mail-címmel és 19 028 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (7): Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava.

A Dunaszerdahelyi (Dunajská Streda) és a Galántai (Galanta) járás a Nagyszombati kerülethez tartozik, bár közel fekszik Pozsonyhoz. A főváros körüli értékesítési területhez kérje őket a Pozsonyi kerülettel együtt.

Cégek kérése – Nagyszombati kerület

Cégek a Trencséni kerületben

A Trencséni kerület 9 járásból és 276 településből áll, lakossága 568 102 fő; székhelye Trencsén (Trenčín). Adatbázisunkban 223 248 jogalany székhelye van itt, ebből 109 511 aktív. A kerület jogalanyai közül 33 413 rendelkezik telefonszámmal, 18 147 saját e-mail-címmel és 17 978 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (9): Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov, Trenčín.

Považská Bystrica (Vágbeszterce) és Púchov (Puhó) a Trencséni kerülethez tartozik, Žilina (Zsolna) és Bytča (Nagybiccse) már a Zsolnaihoz. Ha a Vág völgye mentén tervez értékesítési területet, járásokat válasszon, ne az egész kerületet.

Cégek kérése – Trencséni kerület

Cégek a Nyitrai kerületben

A Nyitrai kerület 7 járásból és 354 településből áll, lakossága 668 301 fő; székhelye Nyitra (Nitra). Adatbázisunkban 288 207 jogalany székhelye van itt, ebből 136 619 aktív. A kerület jogalanyai közül 36 356 rendelkezik telefonszámmal, 20 306 saját e-mail-címmel és 19 645 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (7): Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany, Zlaté Moravce.

A kerület déli részén, a Komáromi (Komárno) és az Érsekújvári (Nové Zámky) járásban jelentős magyar kisebbség él. Az itteni cégeknek érdemes kétnyelvű üzenetet küldeni.

Cégek kérése – Nyitrai kerület

Cégek a Zsolnai kerületben

A Zsolnai kerület 11 járásból és 315 településből áll, lakossága 687 174 fő; székhelye Zsolna (Žilina). Adatbázisunkban 297 716 jogalany székhelye van itt, ebből 153 976 aktív. A kerület jogalanyai közül 42 159 rendelkezik telefonszámmal, 23 719 saját e-mail-címmel és 23 371 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (11): Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Žilina.

A kerület Kiszucát (Čadca, Kysucké Nové Mesto), Árvát (Dolný Kubín, Námestovo, Tvrdošín), Liptót (Liptovský Mikuláš, Ružomberok) és Turócot (Martin, Turčianske Teplice) foglalja magában. Az e tájegységek szerinti értékesítési területeket járásokból állíthatja össze.

Cégek kérése – Zsolnai kerület

Cégek a Besztercebányai kerületben

A Besztercebányai kerület 13 járásból és 515 településből áll, lakossága 614 356 fő; székhelye Besztercebánya (Banská Bystrica). Adatbázisunkban 243 607 jogalany székhelye van itt, ebből 114 132 aktív. A kerület jogalanyai közül 33 217 rendelkezik telefonszámmal, 18 602 saját e-mail-címmel és 17 912 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (13): Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom.

Szlovákia területileg legnagyobb kerülete 13 járásból és sok kis településből áll. Az üzleti utak tervezésénél segít a járások szerinti válogatás és az export irányítószám szerinti rendezése.

Cégek kérése – Besztercebányai kerület

Cégek az Eperjesi kerületben

Az Eperjesi kerület 13 járásból és 664 településből áll, lakossága 808 810 fő; székhelye Eperjes (Prešov). Adatbázisunkban 303 217 jogalany székhelye van itt, ebből 151 114 aktív. A kerület jogalanyai közül 39 586 rendelkezik telefonszámmal, 21 139 saját e-mail-címmel és 21 600 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (13): Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Vranov nad Topľou.

Az Eperjesi kerületnek van a legtöbb lakosa és települése az összes kerület közül, járásainak száma 13. Ha csak nagyobb városokat (például Eperjest és Poprádot) céloz meg, válasszon járásokat vagy településeket a Település oszlopból.

Cégek kérése – Eperjesi kerület

Cégek a Kassai kerületben

A Kassai kerület 11 járásból és 440 településből áll, lakossága 779 073 fő; székhelye Kassa (Košice). Adatbázisunkban 270 087 jogalany székhelye van itt, ebből 136 330 aktív. A kerület jogalanyai közül 38 526 rendelkezik telefonszámmal, 21 724 saját e-mail-címmel és 22 157 weboldallal (a megszűnteket is beleszámítva).

Járások, hivatalos szlovák néven (11): Gelnica, Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV, Košice-okolie, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves, Trebišov.

Kassa városát négy járás alkotja, Košice I–IV. A Košice-okolie (Kassa-vidéki) járás önálló járás a város körül, nem része a városnak; a „Kassa” kérésnél ezért írja meg, hogy csak a várost vagy a környékét is kéri.

Cégek kérése – Kassai kerület

Hogyan működik a regionális válogatás

A kerületet és a járást a nyilvántartás szerinti székhely vagy vállalkozási hely határozza meg, nem az a terület, ahol a cég dolgozik. A fiókokat és az üzletláncok egységeit a nyilvántartások nem ismerik, ezért a regionális válogatásban csak az adott kerületben székelő cégek szerepelnek.

Az export tartalmazza a Település, Irányítószám, Járás és Kerület oszlopot (összesen 17 oszlop, leírás és mintafájl). Irányítószám szerint rendezheti a fájlt az útvonaltervezéshez; az irányítószám-körzetek azonban nem mindig esnek egybe a járáshatárokkal, ezért járás szerint válogatunk.

A kerületet ágazattal is összekapcsolhatja, például építőipari cégek a Zsolnai kerületben vagy éttermek a Bratislava I–V járásban. A 21 ágazat és SK NACE kódjaik a Szlovák cégadatbázis ágazatonként oldalon, a teljes ágazatok árai az árlistában találhatók.

Adatbázisunkban 24 074 jogalany még nincs kerülethez rendelve, ezért a regionális válogatásba nem kerül be.

Gyakori kérdések

Cégek kerületenként: gyakori kérdések

Igen. Írja meg a kerületet vagy a járásokat, szükség esetén az ágazatot és azokat a mezőket, amelyeknek minden rekordban szerepelniük kell. Az ajánlatban megadjuk a rekordok számát, az adatok állapotát és a végleges árat; a regionális válogatásokra egyedi ajánlatot adunk. A teljes ágazatok exportjának árai az árlistában vannak.

Adatbázisunkban 2026. november 3. állapot szerint 524 834 jogalany székhelye van a Pozsonyi kerületben, ebből 317 124 aktív. A kerület jogalanyai közül 77 363 rendelkezik telefonszámmal és 48 094 saját e-mail-címmel, a megszűnteket is beleszámítva.

A nyilvántartás szerinti székhely vagy vállalkozási hely alapján. A szenci (Senec) székhelyű cég a Pozsonyi kerülethez tartozik, akkor is, ha Nagyszombatban dolgozik. A fiókok és üzletek nem számítanak bele a válogatásba.

Igen. Minden rekordban szerepel a Település, Irányítószám, Járás és Kerület oszlop. Mind a 17 oszlopot az Export és mintafájl oldal írja le.

Melyik kerületre vagy járásra van szüksége?

Írja meg a régiót, az ágazatot és a mezőket. A terjedelmet, az adatok állapotát és az árat a megrendelés előtt visszaigazoljuk.